3D tiskárna ADMAFLEX 130 míří na trh. Stojí 2 miliony

Výkonná a spolehlivá. To jsou pravděpodobně dva největší atributy, které drtivá většina zákazníků poptávajících 3D tiskárny zkoumá v první řadě. A právě na těchto vlastnostech by měl být vystavěn budoucí úspěch nové 3D tiskárny ADMAFLEX 130, kterou si nyní již můžete závazně předobjednat.

3D tiskárna ADMAFLEX 130 míří na trh. Můžete si ji předobjednat

Za vývojem zařízení stojí nizozemský výrobce Admatec, který na počátku měsíce ohlásil jako termín definitivního příchodu ADMAFLEX 130 na trh 28. – 29. září letošního roku. Předobjednat si jej však ti nejnedočkavější zákazníci mohou již nyní; jedině tak lze docílit, že získáte opravdu jeden z prvních kousků modelu.

ADMAFLEX 130 cílí na keramický 3D tisk

Podle prohlášení společnosti by zařízení ADMAFLEX 130 mělo být jakýmsi úspěšným průkopníkem rozvoje keramického 3D tisku na mnoha světových trzích.

„Systém bude sto hrát hlavní roli v budoucím rozvoji keramického 3D tisku. Hlavní předností by měla být jeho všestrannost; technologická vyspělost, vysoká výkonnost a samozřejmě spolehlivost půjde ruku v ruce s ekologickou šetrností,“ říká Michiel de Bruijcker z ředitelství evropského úseku společnosti Admatec.

3D tiskárna ADMAFLEX 130 bude kompatibilní s oxidem zirkoničitým, oxidem hlinitým a materiály z taveného křemene. Kromě snadné údržby je tak skvělou výhodou i Bruijckerem zmíněná ekologická šetrnost; zařízení totiž umožní použití recyklovaných materiálů, což kromě příznivého vlivu na životní prostředí umožní provozovatelům ušetřit i nezanedbatelné finanční prostředky.

Cena přesahuje možnosti běžného smrtelníka

Pravděpodobně největším minusem však bude cena, která se bude pohybovat kolem 75 tisíc euro, v přepočtu tedy více než 2 miliony korun. Až čas ukáže, zda se společnostem zabývající se 3D tiskem nákup drahého, za to však zjevně revolučního zařízení vyplatí.

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *