Miska z 3D tiskárny: Praktičnost & moderní design

V květnu probíhal na území amerického New York City prestižní „Týden designu“, během kterého dochází rok co rok k prezentaci nejrůznějších designových konceptů i výstřelků. Jedním z nejlépe hodnocených projektů, který letos velice zaujal a sklidil vesměs pozitivní ohlasy, je tato elegantní a přitom praktická miska z 3D tiskárny. V čem spočívá její kouzlo?

Miska z 3D tiskárny: Praktičnost & moderní design

Autorem jedinečné nádoby je kanadský návrhář a kreativec Phillippe Malouin, který se do svého aktuálně posledního projektu pokusil skloubit praktičnost a moderní design s nádechem luxusu. Jakkoliv zní již tato idea poněkud neuvěřitelně, světe div se, povedlo se mu to na výbornou!

Miska z 3D tiskárny na jídlo i ozdobu

Sám Maloin svůj návrh nazval jako „Connection Bowl“, tedy něco jako „Spojená nádoba“. Při samotné realizaci totiž zkombinoval tradiční polokulovitou mísu a unikátní, rovnováhu vyrovnávající mechanismus, který misce na první pohled dodává onu jedinečnost.

TIP: Co je to 3D tisk? Čtěte zde.

Je libo ocel nebo porcelán?

Tato stylová nádoba si klade ambici splnit požadavky každé domácnosti, a proto je prakticky využitelná pro konzumaci lupínků, brambůrek, müsli a podobně. Stejně tak si ji však můžete vystavit na poličku a nechat vyniknout její nyní znovu vzpomínanou jedinečnost.

K dispozici je tato miska z 3D tiskárny ve dvou materiálových zpracováních, a to z oceli nebo porcelánu. Obě dvě varianty lze přitom zakoupit v metalicky černé barvě; zatímco porcelánová varianta vás vyjde na 55 dolarů (1265 Kč), za ocelové zpracování zaplatíte hned 245 dolarů, tj. kolem 5 600,-.

Jednoduše řečeno před sebou máme další počin, který pomůže 3D tisk dále zpopularizovat a rozšířit. Souhlasíte?

Fotogalerie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *