Šaty z 3D tiskárny spojují ruční práci a technologii

Móda a textilní průmysl obecně je jedním z výrobních odvětí, kde se nejrůznější inovace a moderní trendy projevují nejrychleji. A přesně toho si je vědoma i společnost Stratasys, která v rámci zaměření svého podnikání pomáhá módní návrhářce, známé pod jménem Noa Raviv, s naprosto unikátním projektem, který zatím nemá obdoby. Umíte si představit, že byste vy (respektive vaše drahé polovičky), nosily svůdné šaty z 3D tiskárny?

Šaty z 3D tiskárny spojují ruční práci a technologii

Sexy šaty z 3D tiskárny rozvíří produkční boj

Noa Raviv ve své návrhářské profesi vychází z nekonečného vztahu mezi harmonií a chaosem, a stejně tak se snaží kombinovat i tradiční (ruční) a technologicky vyspělejší metody výroby (3D tisk). I proto se dohodla na spolupráci se Stratasys, který ji poskytl zázemí a přístup k tzv. „multi-material“ 3D tiskové technologii. Výsledek spolupráce reflektuje kolekce dámského oblečení „Hard Copy“, spadající právě do projektového portfolia Noy Raviv.

Použitá 3D tiskárna: Objet500 Connex3 Color Multi-material

K samotné produkci originálních šatů Noa Raviv významným způsobem dopomohl již zmiňovaný Stratays a 3D tiskárna Objet500 Connex3 Color Multi-material, která spadá do majetku firmy. Toto specializované zařízení umožnilo designérce přenést její nesnadnou vizi asymetrických, zkreslených tvarů a mřížkovaného vzoru do reality.

3D materiály vytvořily optický klam

Cílem projektu bylo jednak přijít s něčím novým, jednak poukázat na fakt, že do budoucna se může s 3D tiskárnami počítat i do textilních fabrik, a v neposlední řadě vytvořit něco, co bude exkluzivní i z návrhářského pohledu na věc.

Tomu nasvědčují i použité 3D materiály, kdy Raviv bylo díky „multi-material“ technologii umožněno zkombinovat různé druhy černých a bílých materiálů, které byly následně za použití laseru „sešity“ dohromady. Autorka tak měla prakticky volné ruce a mohla si dovolit spojit dohromady umění ruční práce s technologickým pokrokem, což dle svých slov ve své činnosti vyhledává.

Líbí se vám její šaty z 3D tiskárny? Koupili byste je vaší přítelkyni, respektive manželce?

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *