DOWNLOAD: I vy můžete mít AK-47 z 3D tiskárny! Třeba ze hry Rust

Počítačová hra Rust zaznamenává v poslední čím dál tím větší zájem veřejnosti, což se projevuje hned v několika směrech. Pointou hry je zlikvidovat všechny nepřátele a přežít, čehož se samozřejmě výrazně snadněji dosahuje, jste-li vybaveni automatickou zbraní. Třeba populárním AK-47, který se dvojice nadšenců z komunity MyMiniFactory rozhodla, samozřejmě za užití 3D tiskárny, převést do reálného života. Povedlo se?

DOWNLOAD: I vy můžete mít AK-47 z 3D tiskárny! Třeba ze hry Rust

Nahrál jsem více než 1000 hodin, říká spoluautor AK-47 z 3D tiskárny

„AK-47 je jeden z ikonických symbolů celé hry Rust, a proto jsem jako její fanoušek po celou dobu své práce v oblasti 3D tisku přemýšlel, jak bych si ji mohl co nejsnadněji, nejlevněji a přitom nejvěrohodněji vyrobit v reálném životě,“ říká Pavel Konstantinov, kterému s vývojem pomáhal 3D umělec Sergey Kolesnik: „V Rustu jsem nahrál více než 1 000 odehraných hodin,“ doplňuje.

DOWNLOAD: I vy můžete mít AK-47 z 3D tiskárny! Třeba ze hry Rust

AK-47 v 21 částech

Celá zbraň se skládá z 21 součástek a je tak s velkým podivem, že samotný 3D tisk trval pouze kolem 40 hodin. Musíme však vzít v potaz, že barvení zbraně zabralo dalších 8 hodin času. Mimochodem, proces barvení je stejně jako celá výroba zajímavě zachycen na speciálním videu:

Co se kompetencí týče, autorské duo si je rovnoměrně rozdělilo. Pavel Konstantinov dostal za úkol samotný 3D tisk AK-47 ze hry Rust a zajištěné následného ručního nabarvení, které obstaral Sarah-Wade. Oproti tomu Sergey Kolesnik zodpovídal za vytvoření a následně i nahrání příslušných souborů na internet. A zde na nás čeká další nečekané překvapení.

DOWNLOAD: I vy můžete mít AK-47 z 3D tiskárny! Třeba ze hry Rust

Dvojice nadšených fanoušků hry Rust a zároveň šikovných 3D modelářů se rozhodla svůj projekt sdílet s ostatními uživateli, a to zcela zdarma. Z toho důvodu si nyní můžete AK-47 z 3D tiskárny stáhnout zdarma, smontovat a například pověsit nad postel jako reálný a do detailu propracovaný artefakt ze hry.

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *