Kryt na 3D tiskárnu jako řešení zdravotních rizik 3D tisku

O přínosech a plusech 3D tisku vás informujeme v drtivé většině článků. V tom dnešním se však na technologii alternativní výroby podíváme trošku z odlišného úhlu pohledu. Ostatně není žádným tajemstvím ani tabu, že 3D tiskárny při samotném aktu výroby produkují určitá zdravotní rizika, která jsou spojena především s látkami, které se během 3D tisku uvolňují do nejbližšího okolí. I v tomto ohledu bychom se však již brzy mohli dočkat posunu, na kterém již druhým rokem pracují odborníci z 3DPrintClean.

3a2194359ab869ded07220f1ba086a72_original

Vyjde 2. pokus?

Řešení a dost možná úplnou eliminaci těchto zdravotních rizik přinesl 3DPrintClean již vloni, kdy však k realizaci nedošlo z jednoho, avšak naprosto klíčového důvodu – nedostatku finančních prostředků. Nyní se však na Kickstarteru rozběhla odlehčená varianta krytu na 3D tiskárnu, ozdobená mimo jiné i výrazně nižší cenou.

Levnější kryt na 3D tiskárnu

Nový box, tedy kryt na 3D tiskárnu, jehož úlohou je zamezení nekontrolované uvolnění nežádoucích částic, musel logicky projít „očesávacím“ procesem. Nemá teplotní čidlo s automatickým vypínačem, který zamezí přívodu elektřiny do 3D tiskárny v případě, kdy by hrozilo přehřátí prostoru 3D tiskárnu. Chybí i vlastní osvětlení a nijak valné nejsou ani rozměry, které počítají s 3D tiskárnou o velikosti 80 x 80 x 80 cm, respektive 60 x 60 x 60 cm v menší variantě.

Rychlá montáž, ale co cena?

Samotné vybalení bezpečnostního krytu na 3D tiskárnu a jeho „nasazení“ na stroj zabere zhruba 10 minut, což dokládá i přiložené video.

Problém však i v případě „očesané“ a oproti úvodnímu návrhu značně zlevněné varianty může být cena. Box o rozměrech 60 x 60 x 60 cm vyjde na 400 dolarů, větší provedení 80 x 80 x 80 cm pak na 450 dolarů.

Na druhou stranu, zdraví máme jenom jedno, no ne?

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *