Nová 3D tiskárna od Rokit má změnit Bioprinting

3D bioprinting rychle roste, a není proto divu, že se společnosti snaží do tohoto rychle rostoucího, životy zachraňujícího a revolučního průmyslového odvětví vstoupit, a zachytit tak začátek, který – jak už to tak bývá – je na trhu nejdůležitější. Přesto většina poznatků z oblasti bioprintingu pochází z nemocnic, univerzit či vědeckých laboratoří, a pouze malé procento firem doposud vyvinulo a uvedlo na trh funkční 3D tiskárnu určenou na bioprinting. A proto je potřeba každé, které se takový kousek povede, věnovat patřičnou pozornost.

Co je to bioprinting?

Začněme ale od základů. Bioprintingem rozumíme zjednodušeně proces, během kterého za užití 3D tisku vznikají funkční tkáně nebo orgány. Proto jej vědci považují za stěžejní technologii, do které se vyplatí investovat. V budoucnu by totiž mohla lékařům pomáhat zachraňovat lidské životy ve velkém.

Jak Rokit začal vyvíjet 3D tiskárnu na bioprinting?

rokitMinulý rok jihokorejský výrobce 3D tiskáren Rokit oznámil, že na základě obdržení grantu ve výši 3 milionů dolarů od tamní vlády, se rozhodl vstoupit do sektoru bioprintingu. V ten moment započal vývoj speciální 3D tiskárny. Nyní, o necelý rok později, Rokit oznámil splnění cíle a oficiálně představil 3Dison Ivivo printer, speciální 3D tiskárnu určenou na bioprinting.

Představujeme: 3Dison Ivivo printer

Invivo je aktuálně posledním doplňkem do řady multi-materiálových 3D tiskáren 3Dison, a po svých „sourozencích“ získala svými vlastnostmi ty nejlepší předpoklady pro to, stát se všestranným, multifunkčním pomocníkem. Podle Rokitu může Invivo 3D tisknout z velkého množství materiálů včetně PLGA, PCL, PLLA, kolagenu, alginátu a hedvábného fibroinu. Podle samotných tvůrců navíc odstraňuje nedostatky, které doposud vyrobené 3D biotiskárny trápily:

„Dosavadní 3D biotiskárny jsou předražené a pro výzkumníky tím pádem těžko dostupné a navíc se v mnoha ohledech zaměřují spíše na mechanickou účinnost než na specifikace, které vědci chtějí a potřebují,“ zní ze společnosti Rokit.

„Duben, biotiskárnu mít budem“

Na trh se 3Dison Invivo dostane v průběhu letošního dubna, ale konkrétní sumu korejský výrobce prozatím nevyzradil.

invivo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *