Exkluzivní rozhovor se zakladatelem 3DHUBS.com

Ačkoliv Bram de Zwart rozhovory příliš často nedává, nyní udělal spoluzakladatel portálu 3DHubs.com, který cílí na 3D tisk a vše s ním příbuzné, výjimku. Díky tomu dostali redaktoři mezinárodního serveru 3dprint.com šanci položit úspěšnému podnikateli několik otázek, na které obdrželi zajímavé a v některých případech do jisté míry i překvapivé odpovědi.  

3D-Hubs-1

Můžete stručně prozradit historii 3DHubs? Kde se vzal prvotní business model?

Idea se zrodila v roce 2013, kdy jsme já a můj kolega Brian pracovali pro hlavního výrobce 3D tiskáren, díky čemuž jsme zjistili, že velké procento vlastníků 3D tiskáren nechává po 90 % času své stroje nečinné. V tom jsme viděli potenciál – vytvořit 3D tiskový online servis, který by efektivně propojil vlastníky v daném momentě nečinných tiskáren a lidi, kteří poptávají 3D tisk, ale nemají vlastní 3D tiskárnu. Později jsme opustili svá zaměstnání a začali se firmě věnovat naplno. Dnes zaměstnáváme na pracovištích v Amsterdamu a New Yorku 30 lidí.

Jaký je váš nejnovější počin?

Rozšířili jsme platformu 3DHubs o verzi 3DHubs HD, která lépe plní požadavky náročnějších a zpravidla profesionálních zákazníků.

Jak se za dobu fungování 3DHubs změnil?

Je pro mě strašně motivující vidět, jak náš obyčejný nápad přerostl v platformu, kterou tvořilo 10, 1000 a v současné době více než 26 000 poskytovatelů 3D tiskových služeb. Postupně se nám daří uspokojovat čím dál tím větší poptávku, která přichází z různých koutů světa. Baví mě sledovat ten progres.

Projekt 3DHubs v roce 2014 vyhrál v prvním ročníku soutěže nově vzniknutých, respektive rozvíjejících se firem Startup Competition. Co byste doporučil začínajícím byznysmenům, kteří by nejen v této soutěži rádi uspěli?

Pokud chcete uspět, je důležitá tvrdá práce a hlavně vůle něco dokázat, nenechat se odradit případnými neúspěchy a pokračovat v tom, co se vám zdá jako správné. A toto poselství neplatí jenom v podnikání či při účasti v různých soutěžích. Platí totiž v životě obecně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *