Shuty MP-1: Funkční poloautomatická zbraň z 3D tiskárny

Není tomu dlouho, co minulé léto YouTuber a nadšenec do zbraní, na internetu vystupující pod přezdívkou Derwood, vydal video, ve kterém prezentoval poloautomatickou zbraň, kterou vyrobil za pomoci 3D tiskárny. Tehdy svůj výrobek pojmenoval jako Shuty. Nyní, po pár měsících, nám Derwood představuje Shuty MP-1 v2. A je na co se dívat!

3dp_shutymp1_v2

Další zbraň z 3D tiskárny

Nová verze Shuty MP-1, funkční poloautomatické zbraně z 3D tiskárny, se oproti své původní verzi liší hlavně větší aerodynamikou, jednoduchostí a lepším vzhledem. Je složena z méně kovových součástek a celkově se skládá z méně dílů, díky čemuž je její sestavení nyní výrazně snazší. Ačkoliv je tedy Shuty MP-1 stále hybridní, 3D vytištěná poloautomatická, vůbec tak nevypadá. Záměr autora se tedy povedl zrealizovat na jedničku.

„Ještě nikdo nikdy nesestrojil funkční poloautomatickou zbraň, k jejíž výrobě by primárně použil 3D tiskárnu. Já jsem ten typ člověka, který se neustále snaží hledat nové cesty, vymýšlet a sestrojovat nové věci, které tu zatím nebyly,“ říká o sobě YouTuber a šikovný tesař Derwood.

Zveřejnil video a napětí rostlo

47letý tesař ze západní Virginie nejprve příznivce zbrojařského průmyslu na svém YouTube kanále navnadil prvním videem, na kterém Shuty-MP1 složil z různých součástek dohromady:

O pár dní později pak přidal spot, ve kterém ukazuje, jak zbraň střílí a potvrzuje tak její funkčnost:

95% 3D tisk

Podle Derwooda je zbraň z 95% vyrobená díky 3D tiskárně. Oba tzv. „receivers“ byly vytisknuty za použití standardního materiálu PLA od Atomic Filament. Všechny součástky přitom autor projektu vytiskl za užití své vlastní 3D tiskárny Fusion F306.

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *