Interaktivní, 3D vytištěná tabule přepíše historii

S různými formami tabulí se drtivá většina lidské populace setkává již od útlého mládí. Ve škole při výuce, v restauracích, kde na tabulích nalezneme napsané menu či v zasedacích místnostech firem, kde se tabule používají jako „to do list“. Nová, 3D vytištěná tabule s interaktivními funkcemi z dílny JJrobots však nejspíše využití tabulí ještě výrazně rozšíří, a to naprosto revolučním způsobem. Jak?

jjr

Každodenní pomocník

Hlavní výhoda běžných tabulí je patrná na první pohled. Podle jejich druhu na ně můžeme křídou či fixem jednoduše dělat poznámky či kreslit, a během několika málo sekund tento obsah i stejně pohodlně za použití houby nebo hadříku můžeme smazat. Vývojáři skotské společnosti JJrobots se však rozhodli zajít ještě dál.

Zdatní technicilogo_transparent.original vyvinuli nový druh klasické tabule, nebo přesněji řečeno její robotickou verzi. iBoardbot, jak se aktuální projekt JJrobots jmenuje, byl představen skrze „startovač“ Kickstarter, kde jeho tvůrci pro dokončení vývoje a spuštění prodeje doufají, že do 10. března vyberou částku 11 tisíc liber, tedy s ohledem na aktuální kurz zhruba 385 tisíc korun. Na konci ledna částka dosahovala zatím 3000 liber (105 tisíc korun). Právě úspěch či neúspěch na Kickstarteru bude tím směrodatným faktorem pro datum, zda a případně kdy bude 3D vytištěná tabule uvedena do prodeje.

 

3D vytištěná tabule připojená k internetu

Hlavní inovací by měla být interaktivnost tabule, která by měla být revolučně připojena k internetu. To znamená, že kromě klasického psaní a kreslení, jako je tomu u běžných tabulí, bude uživatel moci obsah na iBoardbot ovládat odkudkoliv na světě za užití mobilní aplikace. V praxi by to fungovalo tak, že by bylo umožněno i propojení více tabulí dohromady; na vašem smartphonu byste v takovém případě do speciální „cloud-based“ aplikace nakreslili nebo napsali váš vzkaz, který byste obratem přes internet mohli zaslat jinému uživateli, respektive jiné tabuli. Ta by váš vzkaz pochopitelně ihned zobrazila na své desce.

Slož si sám

Za cenu 129 liber, tedy přibližně 4,5 tisíce korun, byste dle plánu JJrobots v případě koupi obdrželi všechny součástky potřebné ke složení tabule; tedy základní elektronické součástky a zbytek dílů, které by byly vyrobeny za užití 3D tiskárny.

jboard

Uvítali byste takovou 3D vytištěnou tabuli nebo jste toho názoru, že se v dnešní době, kdy počítače vládnout světem, jedná o zbytečnost? Napište nám do komentářů!

Fotogalerie

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *