Vánoční speciál: ozdoby z 3D tiskárny 2/2

V pátek jsme vám v 1. díle vánočního speciálu přinesli 5 tipů na originální ozdoby na vánoční stromeček, které stvořil 3D tisk, respektive byla k jejich vzniknutí technologie alternativní výroby použita. Pojďme se proto podívat na 2. půlku nápaditých a kvalitně zpracovaných ozdob, které dodají vašemu stromku moderní nádech. Všechny ozdoby jsou ke stažení zdarma.

Joystick ATARI 2600

Stejně jako retro Game Boy, který byl součástí první pětice, se na vašem vánočním stromečku bude bezpochyby vyjímat starobylý 3D model herního Joysticku ATARI 2600, který s pouhým jedním tlačítkem označeným „Fire“ dobýval svět v 80. letech minulého století. Hlavní tělo joysticku a červené tlačítko je nutné vytisknout zvlášť a následně obě součástky slepit dohromady. Co vy na to, hráči? Stačilo by vám na dnešní, přetechnizované „gamesky“ jedno tlačítko?

ozdoby6

Autor: Simone Fontana
Cena: ZDARMA

Stáhnout

Dračí ornamenty z 3D tiskárny

V případě roztomilých postaviček draků máte na výběr: buď je můžete vytisknout vcelku, anebo jako dvě, zcela oddělené části, které následně slepíte. Vhodné zejména pro příznivce sérií Dungeons & Dragons nebo Game of Thrones (Hra o trůny).

ozdoby7

Autor: dutchmogul
Cena: ZDARMA

Stáhnout

Svítící popíjející pták

Pravděpodobně nejnáročnější ozdobu z 3D tiskárny ze všech uvedených představuje svítící pták, který popíjí červené víno. Jak sofistikovaný ornament funguje v praxi, nejlépe pochopíte zhlédnutím přiloženého videa.

ozdoby8

Autor: mrigsby
Cena: ZDARMA

Stáhnout

Krampus maska

Omrzel vás Santa Claus v červeném oblečku a roztomilou čepičkou na hlavě? Poněkud strašidelnější verzi vánočního stromečku zajistí strašidelné ozdoby, kterým vévodí tento obličej Krampus, tedy zejména rakouského a jihoněmeckého provedení českých čertů, kteří navštěvují neposlušné děti zpravidla 5. prosince.

ozdoby9

Autor: Ricardo Salomao
Cena: ZDARMA

Stáhnout

Uzamykatelná dárková krabička

Zlatého bludišťáka za funkčnost by si zasloužila uzamykatelná dárková krabička, která v roce 2013 vyhrála prestižní soutěž 3D tisku – Thingiverse 2013 Ornament Challenge. Krabice je vybavena funkčním klíčem, bez něhož se k dárku nedostanete. Model se skládá celkem ze 7 dílů, včetně samotné krabičky, ozdobné stuhy a uzamykatelného systému. Níže umístěné video zachycuje krátký tutoriál zprovoznění této ozdoby.

ozdoby10

Autor: jijimath
Cena: ZDARMA

Stáhnout

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *