3D tisk pomáhá: Fenka Maggie má speciální dlahu!

Po několika příbězích hendikepovaných nebo zraněných domácích mazlíčků, kterým 3D tisk pomohl usnadnit jejich nelehký osud, se dalším členem našeho seriálu stala fenka Maggie.

maggie2

V srpnu byla Maggie nalezena starostlivou ženou Nicole Thibeau, která s vystrašeným psem ihned spěchala na Kent County Animal Rescue. Zdejší pracovníci zjistili, že Maggie před několika týdny srazilo auto a v tom důsledku došlo k vážnému poranění přední nohy. Jedna ze zadních noh byla poté úplně nefunkční. Byla výrazně omezena na pohybu a dle neustálého skučení šlo se 100% jistotou říci, že se Maggie trápí v nesnesitelných bolestech. Navíc se bohužel potvrdily původní obavy veterinářů, kteří museli fence zadní nohu amputovat.

Po vzpamatování se ze ztráty nohy si přátelskou fenku adoptoval Michael Beattie s ženou, kteří byli připraveni Maggie poskytnout veškerou péči, aby jí usnadnili život bez jedné nohy. To se povedlo; fenka skáče, běhá a takřka ve všech ohledech si užívá život zdravého psa. Bohužel, časem se začaly projevovat i trable v přední noze, kde při autonehodě došlo k ochrnutí nervu.

V tom důsledku se noví majitelé Maggie, po poradě s veterinářem, rozhodli opatřit své štěkající přítelkyni speciální nožní dlahu.

Řešení: dlaha z 3D tiskárny

A protože dlaha v případě Maggie musela být pro zaručení co nejvyšší efektivity vyrobena míru, vyhrál v množství nabízených variant 3D tisk. První proběhlo důkladné scanování, po čemž následoval samotný 3D tisk. K výrobě byla dle dostupných informací použita kombinace materiálů ABS a SLS.

maggie1

Výhled do budoucna

Veterináři společně s Beattiem a jeho ženou pevně věří, že se Maggie s těžkým osudem popasuje a vyhne se amputaci přední nohy, na které dlahu z 3D tiskárny nosí.

Fotogalerie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *