Největší prak na světě střílí náboje z 3D tiskárny!

Německý kutil Joerg Sprave věnuje svým hobby podstatnou část volného času. Ve svém posledním výtvoru jich ale dokázal spojit hned několik dohromady. Kutilství, střelba a 3D tisk. Co z toho mohlo vzejít? No přece největší prak na světě, jehož náboje pocházejí – ano, hádáte správně – z lůna 3D tiskárny!

naboje2

Začneme náboji. Autorovi projektu se během vývoje ozvali lidé z MyMiniFactory a sami se nabídli, zda mu společně s 3D tiskem nemohou být nějak užiteční. Slovo dalo slovo a bylo jasno; největší prak na světě bude střílet náboje z 3D tiskárny!

Náboje, respektive při detailnějším pohledu spíše rakety, jsou kompletně 3D vytištěné objekty s dírou na hrotu, kam může být umístěn hřebík. 100% výplň garantuje, že se raketa během letu, a v ideálním případě i zasažení cíle, nerozlétne na kusy. Po dohodě obdržela slušivou zelenou barvu.

MyMiniFactory nabídla pomoc

Když byli šikulové z MyMiniFactory u konce svého díla, poslali 3D vytištěnou raketu na Spraveovu adresu. Autor projektu v tu chvíli již dokončoval samotné tělo praku, k jehož výrobě použil přístroj Proxxon, velice se podobající běžně známé stolní vrtačce.

Náboje z 3D tiskárny. Bude to fungovat? BUDE!

Poté se Sprave uchýlil, dle svých slov k nejlepší fázi vývoje: „Potřeboval jsem zjistit, zda výsledek splnil mé očekávání. Umístil jsem proto před dřevěnou zeď lahev s vodou, pečlivě namířil a vystřelil. Výsledek mi udělal moc velkou radost – náboj narušil i samotnou zeď,“ řekl Sprave s radostí ve tváři.

naboje3

Skvělý počin a důkaz lidské kreativity, což ostatně můžete sami posoudit na videu pod článkem. Radši však nedomýšlet, co by se stalo, kdyby se největší prak na světě, střílející odolné náboje (rakety) z 3D tiskárny, dostal do rukou hravých školáků…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *