TOP 5 3D modely ke stažení – listopad 2015

Máme pro vás inovaci, kterou představuje nový seriál! Od této chvíle vám pravidelně v posledním týdnu každého měsíce přineseme 5 TOP 3D modely ke stažení, které si za využití vaší 3D tiskárny můžete v teplu domova sami vyrobit! Začínáme touto listopadovou nejlepší pěticí 3D vytištěných robotů, které Thingiverse, světová centrála sdružující fanoušky 3D tisku nabízí.

Dvoukolový robot s roztomilým výrazem

B-Robot EVO je robot z 3D tiskárny, jehož vývoj kompletně vychází z open source softwaru i hardwaru. I díky tomu je jeho struktura o poznání komplikovanější, než u jeho kolegů z tohoto výběru. Toto pomyslné minus však B-Robot EVO s lehkostí dohání variabilitou výrazů a obličejů, kterými je možné tohoto roztomilého robota obdařit. Drtivou většinu součástek je možné vytisknout, přičemž zakoupit tedy budete muset pouze pár málo komponent. Více podrobností poskytuje na svém webu přímo konstruktér robota.

robot1

3D robotická kapesní ruka

MeArm V0.4 představuje robotickou ruku, která byla navržena s prioritou malé váhy a kapesních rozměrů. Navzdory miniaturnímu provedení však svým majitelům nabízí široké pole využití a zábavy; může s ní zlobit a škádlit svá hravá domácí zvířata, škrábat se na zádech nebo dokonce uchopovat a přemisťovat menší předměty. Plány k 3D tisku jsou k dispozici ke stažení zdarma a smutnit navíc nemusíte ani v případě, že doma 3D tiskárnu nevlastníte. Za částku 50 dolarů, tedy přibližně 1200 korun pořídíte již sestrojenou 3D ruku.

robot2

Chodící servo robot

Single servo walking robot je jednoduše konstruovaný chodící robot, který ke svému pohybu využívá služeb pouze jednoho serva. Právě díky jednoduché konstrukci představuje tento model skvělý odrazoví můstek pro začátečníky, kteří ještě nikdy žádného robota nesestavovali. Volně ke stažení je také přístupná upravená verze, která redukuje množství potřebného tisku, čímž se logicky snižuje doba 3D tisku.

robot3

Raspberry Pi 3D robot tanku

Jste majitelé mobilního zařízení Raspberry Pi a zároveň se zajímáte o válečná vozidla? Potom je vám tento robotický, Raspberry ovladatelný tank z 3D tiskárny šitý na míru. Projekt ocení pro široké spektrum modifikací zejména kreativnější a nových inovací chtivý čtenáři. I zde si navíc můžete stáhnout zdarma verzi 2.0. Video níže zachycuje tank v akci.

Robotický chrt

Listopadovou pětku uzavírá chodící robot v provedení chrta. Pokud tedy patříte mezi milovníky psů, ale nemáte na plnohodnotnou péči o živé stvoření čas či podmínky, je tento chrt z 3D tiskárny tou správnou volbou.

robot5

 

Fotogalerie

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *