Elektronický skateboard Faraday z 3D tiskárny frčí!

Dnes populární skateboarding datuje svůj vznik někdy kolem roku 1940, kdy se první lidé pokoušeli jezdit na dřevěných bednách na kolečkách. Uběhlo 75 let a vysoce sofistikovaný skateboard s elektrickým pohonem je možné vyrobit i za pomoci 3D tiskárny.

Faraday-Motion-3D-Printed-Electric-Skateboard11

Skateboarding zaznamenal zejména v posledních 20 letech obrovský boom a komunita tzv. skejťáků neustále roste. Mimo jiné do ní patří i Sune Pedersen, ředitel společnosti Faraday Motion. Ten během vstřebávání bolestí od dávného zranění kolene přemýšlel, jak vytvořit skateboard sám sobě skateboard na míru. Výsledek? Motorizovaný skateboard s elektrickým pohonem, navíc vyráběný za použití technologie alternativní výroby.

NYC-Skateboard-02

Skateboard vyrobený 3D tiskem je po čas využívání kontrolován aplikací pro smartphony, díky které jste mimo jiné 10 kilometrů předem upozorněni na nutnost dobytí baterie. Maximální rychlost je poměrně slušných 29 km/h. Ani to však nemusí být strop. Již v těchto dnech totiž vývojáři z Faraday pracují na novém modelu s označením HyperBoard, který by měl být schopen uhánět rychlostí až 40 km/h! Na to si však ještě nějaký ten pátek musíme počkat.

Již nyní si přitom na webu Faraday Motion můžete tento elektrický skateboard z 3D tiskárny předobjednat. Na výběr máte ze tří možností. Za 560 dolarů, tedy přibližně 14 tisíc korun, obdržíte 3D soubory všech dílů, včetně desky a jednotlivých součástek elektromotoru, díky kterým si můžete vyrobit svůj vlastní prototyp. O něco více zaplatíte, pokud upřednostníte variantu, kdy vám společnost Faraday Motion zašle již 3D vytištěné součástky a vy je doma pouze sestrojíte. Ale protože čas jsou peníze, existuje ještě třetí možnost. Navolte si parametry, které má váš elektro skateboard z 3D tiskárny splňovat, a počkejte na dodání. Pak již stačí jen jezdit a jezdit.

farada

Pokud si plánujete tento elektronický skateboard vytisknout doma, za užití vlastní 3D tiskárny, budete na samotný 3D tisk potřebovat kolem 100 hodin čistého času. Mějte přitom na paměti, že tisková deska by měla měřit minimálně 20 x 20 cm. Další desítky a stovky hodin poté strávíte při samotné montáži součástek. Výsledek vám však jistě přinese nejen dobrý pocit na duši.

Faraday-Motion-3D-Printed-Electric-Skateboard

2 thoughts on “Elektronický skateboard Faraday z 3D tiskárny frčí!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *