3D tisk vám umožní vytvořit Bobble-Head s vlastní podobou

Celosvětový fenomén Bobble-Head asi netřeba nějak detailněji představovat. Jedná se o figurky, které se vyznačují enormně velkou hlavou. A proč v té souvislosti zmiňuji v titulku 3D tisk? Protože díky němu si nyní můžete vytvořit Bobble-Head s libovolnou, tedy i vlastní podobou! Značka: vhodné nejen pro narcisy!

head3

Vývoj vlastního 3D tištěného bobble-head je prostý. Nejprve je třeba vytvořit si za užití aplikace 123D Catch model vaší hlavy. Aplikace je ke stažení jak pro zařízení s operačním systémem iOS (tedy zařízení od Apple včetně iPhone a iPad), tak i jako online aplikace, kterou využijete zejména na stolním počítači, či notebooku. Ať už se rozhodnete pro mobilní, nebo online variantu, v každém případě je třeba vyfotit okolo dvaceti obrázků vaší ctěné hlavy. Každý obrázek by ji navíc měl zachycovat z odlišného úhlu, aby album dohromady pokrylo celou plochu a bobble-head působil skutečně propracovaným dojmem. Tipy, jak správně fotit, abyste dosáhli skvělého výsledku, naleznete podrobně rozepsané a interaktivně ukázané na webu Instructables.

Následně je potřeba snímky hlavy importovat do programu Meshmixer, nástroje k vytváření 3D mixů. Po importaci můžete doladit výsledný snímek a zahladit trhliny mezi jednotlivými přechody. Poté je 06za užití 123D Design nutné vyříznout spodní část dutiny, tedy spojovací část mezi bobble-head a samotným tělem figurky.

head1

Konečně. Nyní již stačí pustit se do 3D tisku plně barevného modelu vaší hlavy. Použít můžete buď svojí vlastní 3D tiskárnu, anebo 3D tisk zadat některé firmě.

Ke spojení samotného těla a bobble-head se následně neobejdete bez lepicí pistole. Samozřejmě, ještě před tím byste měli vědět, jaké tělo váš majestát ponese! Bude to atletická, kulturistická nebo hubená postava? Záleží na každém jednotlivci, fantazii se meze nekladou.

No, a to je celé! Hodně štěstí při výrobě!

head2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *