Invalidní vozík z 3D tiskárny zachránil koťátko

Nejroztomilejší zvířata na světě, to jsou pro spoustu lidí kočky. A to nemluvě o malých uzlíčcích, koťátkách, která krok po kroku poznávají svět. Bohužel, ani tito domácí mazlíčci nejsou občas vyjmuti z nástrah nebezpečného a nešťastného světa, jak se o tom přesvědčilo kotě Cassidy.

cat

To bylo na území Britské Kolumbie nalezeno ve stáří devíti týdnů. Bohužel, pouze se dvěma zdravýma nohama. Ze zadních noh roztomilému kotěti s kouzelným výrazem z neznámých důvodů zbyly pouhé pařízky, což jej téměř úplně limituje z pohybu. Cassidy měla však štěstí v neštěstí.

Kočičí vozík z 3D tiskárny

Ujali se jí totiž členové organizace Tiny Kittens Society, která se stará o nalezené kočky. Ti si usilovně lámali hlavu, jak by handicapovanému „kočičákovi“ zpříjemnili a usnadnili nepříliš dobře vzhlížející budoucnost. Když nemohli sami vymyslet uspokojivé řešení, rozhodli se pomocí své facebookové stránky oslovit širokou veřejnost. A to se ukázalo jako správný, a pro kotě spásný krok.

Výzvy o pomoc se chytili dva náctiletí studenti Walnut Grove Secondary School. Josh Messmer a Isaiah Walker se ve volném čase věnují poznávání technologie 3D tisku, jíž jsou fascinovaní. A ve výzvě Tiny Kittens Society viděli potenciál jak využít MakerBot 3D a zároveň pomoci dobré věci.

Dali proto hlavy dohromady a zanedlouho přišli catts unikátním invalidním vozíkem, na míru vyrobeným pro koťátko Cassidy. To se během několika pár málo dní s vozíkem z 3D tiskárny skamarádilo, osvojilo si jeho užívání a naučilo se s ním chodit: „Posun u Cassidy je obrovský. Může se nyní svobodně pohybovat a je na ní vidět, že je o mnoho šťastnější,“ potvrzuje Shelley Roche z Tiny Kittens  Society a dodává, že od své původní velikosti Cassidy vyrostla natolik, že má již vozík nový. Ten byl financován z fondu Handicapped Pets Canada.

„Jsem opravdu pyšný, že se nám podařilo invalidní vozík přenést z počátečních myšlenek do konkrétního návrhu, a následně jej také vytisknout,“ říká jeden z dvojice autorů Isaiah Walker.

Nejen 3Untitled24D tisk musí pomáhat!

Není nic krásnějšího, než když se inovativní a kreativní myšlenky spojí a vytvoří něco, co je opravdu prospěšné. 3D tisk nevyjímaje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *