Minecraft + 3D tisk = stylová lampa

Minecraft, fenomén počítačových her posledních let, který rozděluje hráče na dva tábory. Jeden jej miluje, druhý radikálně odsuzuje. Jednoduchá hra založená na stavění virtuálního světa z různých kostek s nevalnou grafikou, která připomíná spíše úplné počátky herního průmyslu. Na druhou stranu genialita, jednoduchost a zábava, u které vydržíte v budovatelském záchvatu sedět několik hodin v kuse. Zkrátka – Minecraft patří v oblasti PC her ke kontroverzním tématům. A možná právě proto mu 3D tisk může dodat silnou dávku elegance. Nevěříte?

minecraft-nightlight

3D tisk splnil dětské přání

Jednoho dne požádala velká fanynkaIMG_6448 Minecraftu svého otce Matthewa McMillana, pro změnu nadšence do technologie 3D tisku, aby ji za užití své 3D tiskárny vyrobil „něco“ s motivem Minecraftu. Ten se jako správný táta rozhodl své dcerce přání splnit. Po nedlouhém přemýšlení vyplnil své ratolesti sen a to způsobem vskutku kreativním, když vytvořit elegantní svítidlo, postavené na designu bloku, který ve hře představuje jakousi pec. Nejen tedy, že splnil podmínku, aby se jednalo o známý předmět ze hry, ale navíc vytvořil předmět každodenní potřeby.

Unikátní svítidlo vyzaIMG_6324řuje příjemné, oči neřezavé světlo, díky čemuž poslouží nejen dětem jako skvělý společník při usínání v šeru. A co víc! Po napojení na chytrý telefon lze pomocí jednoduché aplikace měnit barvu světla, které z minecraft svítidla vyzařuje. Stejným způsobem lze nastavit i cyklicky se opakující střídání barev, které zabrání monotónnosti a jednotvárnosti.

Jak neobvyklé svítidlo z 3D tiskárny vypadá a funguje v praxi, můžete názorně zhlédnout na přiložených fotografiích, ale i videu. To dokazuje možnost měnění barev.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *