Nový Kickstarter projekt Fahz vytvoří 3D tiskem vázu pomocí profilu vašeho obličeje

Když přijde na 3D tisk, jedna z nejlepších a nejčastěji používaných aplikací je vytvoření jednorázových, na zakázku vyrobených produktů, které pravděpodobně naleznete pouze ve vašem domě nebo kanceláři. Ať už je to unikátní design úchytky šuplíku, jedinečná hračka nebo jednoduchý pohár, možnosti jsou nekonečné a to je to, co dělá budoucnost aditivní výroby tak skvělou!

Nicméně pro spoustu „noobů“, kteří se stále přizpůsobují práci s 3D modelovacím programem, může být získávání požadovaných výsledků stále obtížná a často těžkopádná zkušenost. Naštěstí pozorujeme vzrůst generativních 3D modelovacích platform které umožňují uživateli vložit své vlastní parametry a nakonec „navrhovat“ uprostřed kontrolovaného designového prostředí. Stejně tak ostatní platformy a společnosti umožnily uživatelům zaslat obrázky které jsou poté konvertovány na unikátní a plně upravitelné 3D-vytisknuté objekty.

fahz-tvare

Profil tváří pro 3d tisk

Blíže současnosti, společnost Fahz chce použít fotografie profilu vašeho obličeje (nebo vašeho partnera, nebo obou) a použít tento profil pro výrobu drážky která se poté generuje kolem osy, což povede k designu 3D vytisknuté vázy. Kickstarter projekt, který byl spuštěn obyvateli Brooklynu Nicholasem a Marthou Desbiens, momentálně shání $10.000 finančních zdrojů před posledním termínem projektu 4. února 2015.

Manželský pár, který zároveň provozuje výzkumnou laboratoř designu, začal projet poté, co dal Nick Marthě podobnou vázu jako dárek ke dni Matek, s cílem aktualizovat vázu každý rok, co jejich dítě poroste. Když viděli, že ostatní lidé by tuto službu mohli ocenit (a slyšeli doporučení od rodiny a přátel), vyvinul Nick systém generativního designu váz, pomocí jeho zázemí jako architekta a výpočetního designéra.

Použitím vlastního softwaru včetně Rhino, Grasshopper, Python a dalších, Nick vytvořil parametrický model „základu“ vázy, pro tvorbu dalších návrhů.

fahze-animaceNavrhovací proces, který je unikátní pro každou vázu tvořenou 3d tiskem, začíná fotografiemi obličejového profilu s velkým rozlišením, které byly konvertovány do vektorové geometrie pomocí programu jako Adobe Illustrator. Vektorizované obrysy se poté stávají lešením pro 3D model, který splývá zřetelný obličejový profil do jednolitého designu vázy. Jakmile je model vygenerován, soubor je zaslán přímo do 3D tiskárny, která vytvoří vysoce detailní vázu z lehkého, odolného PLA plastu.

A co se týče toho, co Nick a Martha plánují dělat s penězmi přislíbenými přes Kickstarter, chtějí zakoupit jejich vlastní 3D tiskárnu a možná aplikaci uzpůsobit pro použití ve smartphonech.

„Náš původní záměr je získat dostatek peněz na nákup naší vlastní 3D tiskárny,“ řekli. „Také nás zajímá možnost vyvinout mobilní aplikaci, která by umožnila uživatelům uploadovat fotografie a vidět svůj design vázy v reálném čase. Úspěšná Kickstarter kampaň by nám získala zdroje pro další průzkum příležitostí pro kvalitní masovou kustomizaci.“

S úspěšným prototypem je pár přesvědčen, že budou schopni dodat budoucí objednávky, 3D-vytisknuté a zaslané včas pro nastávající den Matek tento Květen. Svůj vlastní Fahz můžete zakoupit i přes Trider!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *