Autodesk vydává aktualizovanou verzi mobilní modelovací 3d aplikace 123D Sculpt

Od ohlášení jejich „123D“ suity mobilních aplikací pro 3D design v 2013, obsahující Catch (pro 3D scanování), Creature (pro concept development kreatur), Design (pro tradiční design modelů), Make (pro výrobu vzorů na vystřihování) a Sculpt (pro digitální sochy z „hlíny“) byl Autodesk aktivní v aktualizacích, zatímco nové technologie nahrazují staré a stále zvyšující se číslo uživatelů své modely tiskne ve 3D.

123d-skulpt-frankenstein

Vytvořeno v aplikaci 123d skulpt

Mezi těmi populárnějšími 3d aplikacemi ze skupiny byla 123D Sculpt, která umožňuje uživateli vybrat tvar z knihovny kreatur, lidí, vozidel a dalších objektů a pak je tlačit, táhnout a obarvit do vlastního návrhu. Jakmile je uživatel hotový se svým návrhem, můžou jej animovat nebo sdílet přes sociální média.

Dnes Autodesk oznámil, že vydal aktualizaci pro jejich populární 123D Sculpt aplikaci ve formě 123D Sculpt+. Aktualizace, která je dnes dostupná pro iOS a Android zařízení je zdarma.

„Děkujeme skvělé komunitě umělců, bez kterých by to nebylo možné.“, říká Autodesk. „Jsme nadšeni, že můžeme představit naši zatím největší aktualizaci! Spolu s krásným novým uživatelským rozhraním přinášíme spoustu skvělých funkcí, obsahu a dalších lahůdek se kterými si můžete vyhrát.“

Mezi novými funkcemi v nové verzi najdete:

  • Nové startovací formy, včetně koster, základních tvarů a plně otexturované vzorové skulptury.
  • Zbrusu-nový vybírač barvy se scrollováním oblíbených barev.
  • „Pózovací nástroj“ – funkce umožnující uživateli přidat pózovatelné klouby na modely.
  • Fotorealistické materiály – od chromu po hlínu, uživatelé mohou posunout své modely na vyšší úroveň kombinováním textur, barvy a lesku.
  • Zbrusu-nové texturovací štětce – uživatelé mohou přidat povrchový detail pomocí štětců.
  • Vylepšené Pixlr filtry. Toto umožní uživatelům nadále stylizovat obrázky.
  • Funkce Preview – Uživatelé mohou vidět své modely v komunitě v plném 3D bez nutnosti stahování.
  • Možnost exportovat kreatury jako soubory OBJ s texturami pro použití v jiných 3D aplikacích jako je Autodex Maya nebo 3ds Max.
123D-sculpt-touch

3d aplikace na tabletu

Vzhledem k tomu, že většina komplexnějších 3d modelovacích  aplikací – obzvláště těch, které tu jsou už věky a jsou používány v profesionální produkci produktů – zůstávají stále příliš drahé pro obyčejné uživatele, jednoduché modelovací aplikace jako Autodesk 123D Sculpt+ jsou zodpovědné za uvedení velkého množství všedních uživatelů do světa 3D modelování. Se schopností aplikovat textury, malovat, či dokonce přidávat osobní fotografie na modely, je zřejmé proč aplikaci s úspěchem ovládají mladí tvůrci a ti co právě začínají.

Uživatelé co mají zájem a chtějí aplikaci vyzkoušet, mohou Autodesk 123D Sculpt+ stáhnout pro iOS i Android počátkem dneška.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *